Anglie
ENG
Pořadí v žebříčku států
1
Koeficient za poslední pětiletku
106.464
Koeficient za poslední sezónu
7.944*
Před sezónou (2026/27) země ztratila z koeficientu 21.000 bodu. Vylepšit koeficient se budou snažit týmy: Liverpool, Aston Villa, Arsenal FC, Manchester City, Manchester United, AFC Bournemouth, Sunderland, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace FC.
Tyto týmy přidaly dohromady již 7.944 bodu.
ztráta: 21.000
zisk: 7.944
Země podle koeficientů
1. Anglie
(106.464)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
Kluby přispívající do koeficientu sezóny 2026/27
| Tým | Z | V | R | P | Body do koef. | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
|
3 | 3 | 0 | 0 | 12* |
| 2. |
|
3 | 3 | 0 | 0 | 12* |
| 3. |
|
3 | 2 | 1 | 0 | 11* |
| 4. |
|
3 | 2 | 0 | 1 | 10* |
| 5. |
|
3 | 1 | 0 | 2 | 8* |
| 6. |
|
3 | 3 | 0 | 0 | 6* |
| 7. |
|
3 | 2 | 1 | 0 | 5* |
| 8. |
|
4 | 2 | 2 | 0 | 4.5* |
| 9. |
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3* |
Nyní bodů do koeficientu
71.5*
Průměr
7.944*
Nyní bodů do koeficientu
71.5*
Průměr
7.944*
Nasazení klubů dle žebříčku zemí
Tabulka ukazuje možné nasazení do jednotlivých pohárů v následujících sezónách, nasazení se může měnit dle výsledků země v této sezóně.
|
Umístění v domácích soutěžích - |
Nasazení 1. místo - 119.520 (2027/28) |
Nasazení 1. místo - 106.464* (2028/29) |
|---|---|---|
| Mistr, vítěz ligy | Liga mistrů - skupinová část | Liga mistrů - skupinová část |
| Vícemistr | Liga mistrů - skupinová část | Liga mistrů - skupinová část |
| Třetí v lize | Liga mistrů - skupinová část | Liga mistrů - skupinová část |
| Čtvrtý | Liga mistrů - skupinová část | Liga mistrů - skupinová část |
| Pátý | Evropská liga - skupinová část | Evropská liga - skupinová část |
| Šestý | Play-off Konferenční ligy | Play-off Konferenční ligy |
| Vítěz domácího poháru | Evropská liga - skupinová část | Evropská liga - skupinová část |
Koeficienty podle jednotlivých sezón
Tyto koeficienty jsou rozhodující pro sezónu 2028/29! Koeficienty ze sezón 2021/22 a starší, se již nezapočítávají.
2026-2027
7.944
*
2025-2026
28.681
2024-2025
29.464
2023-2024
17.375
2022-2023
23.000
2021-2022
21.000
Body do národního koeficientu
Kluby, které nejvíce přispěly do národního koeficientu od sezóny 2022/23 do 2026/27
| Tým | Koeficient | |
|---|---|---|
| 1. | 130.00 | |
| 2. | 109.00 | |
| 3. | 108.50 | |
| 4. | 97.00 | |
| 5. | 77.00 | |
| 6. | 75.25 | |
| 7. | 69.50 | |
| 8. | 50.00 | |
| 9. | 33.75 | |
| 10. | 29.38 | |
| 11. | 25.00 | |
| 12. | 20.50 | |
| 13. | 6.00 | |
| 14. | 5.00 |
Tabulka domácí soutěže
Premier League / 2026-2027
aktualizace 03.11.2026
Premier League
| Tým | Z | B | F | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 9 | 21 | P P V V V | |
| 2. | 8 | 21 | V V V P V | |
| 3. | 9 | 19 | V P V V V | |
| 4. | 9 | 16 | V P V V P | |
| 5. | 8 | 15 | V V P V R | |
| 6. | 9 | 14 | V R P R V | |
| 7. | 9 | 12 | V V V P P | |
| 8. | 9 | 12 | V V V R P | |
| 9. | 9 | 12 | R V V R V | |
| 10. | 9 | 11 | R R P R P | |
| 11. | 9 | 11 | P R R P R | |
| 12. | 8 | 11 | V P P V P | |
| 13. | 9 | 11 | R R P V P | |
| 14. | 8 | 10 | P P R V R | |
| 15. | 9 | 9 | R V V P R | |
| 16. | 9 | 9 | V P P V V | |
| 17. | 9 | 7 | P P R R R | |
| 18. | 9 | 7 | P P P V R | |
| 19. | 9 | 6 | P R P P P | |
| 20. | 9 | 5 | P R P P P |
Pohárové zápasy
Všechny pohárové zápasy v probíhající sezóně 2026/27
* může se v průběhu probíhající sezóny měnit.







