Lotyšsko
LVA
Pořadí v žebříčku států
35
Koeficient za poslední pětiletku
14.375
Koeficient za poslední sezónu
4.125*
Před sezónou (2026/27) země ztratila z koeficientu 2.625 bodu. Vylepšit koeficient se budou snažit týmy: Riga FC, Rīgas Futbola skola, Auda, Liepāja.
Tyto týmy přidaly dohromady již 4.125 bodu.
ztráta: 2.625
zisk: 4.125
Země podle koeficientů
1. Anglie
(106.464)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
Kluby přispívající do koeficientu sezóny 2026/27
| Tým | Z | V | R | P | Body do koef. | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
|
10 | 5 | 4 | 1 | 8* |
| 2. |
|
6 | 3 | 1 | 2 | 3.5 |
| 3. |
|
4 | 3 | 0 | 1 | 3 |
| 4. |
|
4 | 2 | 0 | 2 | 2 |
Nyní bodů do koeficientu
16.5*
Průměr
4.125*
Nyní bodů do koeficientu
16.5*
Průměr
4.125*
Nasazení klubů dle žebříčku zemí
Tabulka ukazuje možné nasazení do jednotlivých pohárů v následujících sezónách, nasazení se může měnit dle výsledků země v této sezóně.
|
Umístění v domácích soutěžích - |
Nasazení 39. místo - 12.875 (2027/28) |
Nasazení 35. místo - 14.375* (2028/29) |
|---|---|---|
| Mistr, vítěz ligy | 1. předkolo Ligy mistrů | 1. předkolo Ligy mistrů |
| Vícemistr | 1. předkolo Konferenční ligy | 1. předkolo Konferenční ligy |
| Třetí v lize | 1. předkolo Konferenční ligy | 1. předkolo Konferenční ligy |
| Vítěz domácího poháru | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
Koeficienty podle jednotlivých sezón
Tyto koeficienty jsou rozhodující pro sezónu 2028/29! Koeficienty ze sezón 2021/22 a starší, se již nezapočítávají.
2026-2027
4.125
*
2025-2026
2.000
2024-2025
3.875
2023-2024
1.625
2022-2023
2.750
2021-2022
2.625
Body do národního koeficientu
Kluby, které nejvíce přispěly do národního koeficientu od sezóny 2022/23 do 2026/27
| Tým | Koeficient | |
|---|---|---|
| 1. | 22.50 | |
| 2. | 19.00 | |
| 3. | 9.50 | |
| 4. | 3.50 | |
| 5. | 2.00 | |
| 6. | 1.00 |
Tabulka domácí soutěže
Virsliga / 2026-2027
aktualizace 03.11.2026
Virsliga
| Tým | Z | B | F | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 35 | 89 | V V V V V | |
| 2. | 35 | 83 | R V V V V | |
| 3. | 35 | 70 | V V P V R | |
| 4. | 35 | 51 | V V V V R | |
| 5. | 35 | 48 | R R V P R | |
| 6. | 35 | 39 | R P P P V | |
| 7. | 35 | 32 | P P P P P | |
| 8. | 35 | 29 | P P V P R | |
| 9. | 35 | 25 | P R P P R | |
| 10. | 35 | 19 | R P P P V |
Pohárové zápasy
Všechny pohárové zápasy v probíhající sezóně 2026/27
* může se v průběhu probíhající sezóny měnit.





