Česko
CZE
Pořadí v žebříčku států
12
Koeficient za poslední pětiletku
45.725
Koeficient za poslední sezónu
3.900*
Před sezónou (2026/27) země ztratila z koeficientu 6.700 bodu. Vylepšit koeficient se budou snažit týmy: SK Slavia Praha, Jablonec, AC Sparta Praha, FC Hradec Králové, FC Viktoria Plzeň.
Tyto týmy přidaly dohromady již 3.900 bodu.
ztráta: 6.700
zisk: 3.900
Země podle koeficientů
1. Anglie
(106.464)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
Kluby přispívající do koeficientu sezóny 2026/27
| Tým | Z | V | R | P | Body do koef. | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
|
3 | 0 | 1 | 2 | 7* |
| 2. |
|
8 | 4 | 1 | 3 | 5* |
| 3. |
|
5 | 2 | 1 | 2 | 4* |
| 4. |
|
6 | 2 | 1 | 3 | 2.5 |
| 5. |
|
5 | 1 | 0 | 4 | 1* |
Nyní bodů do koeficientu
19.5*
Průměr
3.900*
Nyní bodů do koeficientu
19.5*
Průměr
3.900*
Nasazení klubů dle žebříčku zemí
Tabulka ukazuje možné nasazení do jednotlivých pohárů v následujících sezónách, nasazení se může měnit dle výsledků země v této sezóně.
|
Umístění v domácích soutěžích - |
Nasazení 10. místo - 48.525 (2027/28) |
Nasazení 12. místo - 45.725* (2028/29) |
|---|---|---|
| Mistr, vítěz ligy | Liga mistrů - skupinová část | Play-off Ligy mistrů |
| Vícemistr | 2. předkolo Ligy mistrů | 2. předkolo Ligy mistrů |
| Třetí v lize | 2. předkolo Evropské ligy | 2. předkolo Evropské ligy |
| Čtvrtý | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
| Vítěz domácího poháru | Play-off Evropské ligy | Play-off Evropské ligy |
Koeficienty podle jednotlivých sezón
Tyto koeficienty jsou rozhodující pro sezónu 2028/29! Koeficienty ze sezón 2021/22 a starší, se již nezapočítávají.
2026-2027
3.900
*
2025-2026
11.025
2024-2025
10.550
2023-2024
13.500
2022-2023
6.750
2021-2022
6.700
Body do národního koeficientu
Kluby, které nejvíce přispěly do národního koeficientu od sezóny 2022/23 do 2026/27
| Tým | Koeficient | |
|---|---|---|
| 1. | 70.00 | |
| 2. | 51.00 | |
| 3. | 49.75 | |
| 4. | 9.63 | |
| 5. | 9.00 | |
| 6. | 6.50 | |
| 7. | 5.00 | |
| 8. | 5.00 | |
| 9. | 2.50 |
Tabulka domácí soutěže
FORTUNA:LIGA / 2026-2027
aktualizace 03.11.2026
Czech Liga
| Tým | Z | B | F | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 13 | 31 | V R R V V | |
| 2. | 13 | 24 | V R V P P | |
| 3. | 13 | 24 | V R V R P | |
| 4. | 13 | 23 | R V R V V | |
| 5. | 12 | 23 | V P P R V | |
| 6. | 13 | 21 | V R P R V | |
| 7. | 13 | 20 | P V P V R | |
| 8. | 13 | 20 | P R V P P | |
| 9. | 13 | 19 | V P V V P | |
| 10. | 12 | 17 | R R V V P | |
| 11. | 13 | 15 | P P R P P | |
| 12. | 13 | 14 | P V V P V | |
| 13. | 12 | 11 | P R P R P | |
| 14. | 12 | 10 | R R V R P | |
| 15. | 13 | 7 | P P P V R | |
| 16. | 13 | 3 | R R P P R |
Pohárové zápasy
Všechny pohárové zápasy v probíhající sezóně 2026/27
* může se v průběhu probíhající sezóny měnit.







