Norsko
NOR
Pořadí v žebříčku států
13
Koeficient za poslední pětiletku
40.413
Koeficient za poslední sezónu
6.800*
Před sezónou (2026/27) země ztratila z koeficientu 7.625 bodu. Vylepšit koeficient se budou snažit týmy: FK Bodø/Glimt, Viking FK, SK Brann, Lillestrøm SK, Tromsø IL.
Tyto týmy přidaly dohromady již 6.800 bodu.
ztráta: 7.625
zisk: 6.800
Země podle koeficientů
1. Anglie
(106.687)
2. Itálie (91.018)
3. Španělsko (86.121)
4. Německo (84.261)
5. Francie (71.440)
6. Portugalsko (67.750)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.675)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.413)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.650)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
2. Itálie (91.018)
3. Španělsko (86.121)
4. Německo (84.261)
5. Francie (71.440)
6. Portugalsko (67.750)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.675)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.413)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.650)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
Kluby přispívající do koeficientu sezóny 2026/27
| Tým | Z | V | R | P | Body do koef. | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
|
8 | 4 | 2 | 2 | 12.5* |
| 2. |
|
5 | 1 | 2 | 2 | 8.5* |
| 3. |
|
8 | 5 | 2 | 1 | 8* |
| 4. |
|
5 | 1 | 2 | 2 | 2.5* |
| 5. |
|
6 | 2 | 1 | 3 | 2.5 |
Nyní bodů do koeficientu
34*
Průměr
6.800*
Nyní bodů do koeficientu
34*
Průměr
6.800*
Nasazení klubů dle žebříčku zemí
Tabulka ukazuje možné nasazení do jednotlivých pohárů v následujících sezónách, nasazení se může měnit dle výsledků země v této sezóně.
|
Umístění v domácích soutěžích - |
Nasazení 14. místo - 41.238 (2027/28) |
Nasazení 13. místo - 40.413* (2028/29) |
|---|---|---|
| Mistr, vítěz ligy | Play-off Ligy mistrů | Play-off Ligy mistrů |
| Vícemistr | 2. předkolo Ligy mistrů | 2. předkolo Ligy mistrů |
| Třetí v lize | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
| Čtvrtý | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
| Vítěz domácího poháru | 3. předkolo Evropské ligy | 3. předkolo Evropské ligy |
Koeficienty podle jednotlivých sezón
Tyto koeficienty jsou rozhodující pro sezónu 2028/29! Koeficienty ze sezón 2021/22 a starší, se již nezapočítávají.
2026-2027
6.800
*
2025-2026
8.050
2024-2025
11.813
2023-2024
8.000
2022-2023
5.750
2021-2022
7.625
Body do národního koeficientu
Kluby, které nejvíce přispěly do národního koeficientu od sezóny 2022/23 do 2026/27
| Tým | Koeficient | |
|---|---|---|
| 1. | 85.50 | |
| 2. | 34.75 | |
| 3. | 24.75 | |
| 4. | 14.50 | |
| 5. | 7.00 | |
| 6. | 5.00 | |
| 7. | 4.50 | |
| 8. | 0.50 |
Tabulka domácí soutěže
Eliteserien / 2026-2027
aktualizace 04.11.2026
Eliteserien
| Tým | Z | B | F | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 24 | 59 | V V V V V | |
| 2. | 24 | 56 | P V V P V | |
| 3. | 24 | 43 | V V R P V | |
| 4. | 24 | 40 | V V R V V | |
| 5. | 24 | 40 | P R R V P | |
| 6. | 24 | 39 | V V R P V | |
| 7. | 24 | 31 | V P V P R | |
| 8. | 24 | 30 | R R V V V | |
| 9. | 24 | 29 | P P P V P | |
| 10. | 24 | 29 | V V P R P | |
| 11. | 24 | 29 | P P R R R | |
| 12. | 24 | 26 | P P V P P | |
| 13. | 24 | 24 | P P R V P | |
| 14. | 24 | 24 | P V P V P | |
| 15. | 24 | 20 | R P P P P | |
| 16. | 24 | 19 | V P P P V |
Pohárové zápasy
Všechny pohárové zápasy v probíhající sezóně 2026/27
* může se v průběhu probíhající sezóny měnit.








