Chorvatsko
CRO
Pořadí v žebříčku států
19
Koeficient za poslední pětiletku
27.406
Koeficient za poslední sezónu
5.250*
Před sezónou (2026/27) země ztratila z koeficientu 6.000 bodu. Vylepšit koeficient se budou snažit týmy: Hajduk Split, Dinamo Zagreb, HNK Rijeka, NK Varaždin.
Tyto týmy přidaly dohromady již 5.250 bodu.
ztráta: 6.000
zisk: 5.250
Země podle koeficientů
1. Anglie
(106.464)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
Kluby přispívající do koeficientu sezóny 2026/27
| Tým | Z | V | R | P | Body do koef. | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
|
10 | 7 | 1 | 2 | 9.5* |
| 2. |
|
9 | 4 | 3 | 2 | 7* |
| 3. |
|
6 | 3 | 1 | 2 | 3.5 |
| 4. |
|
2 | 1 | 0 | 1 | 1 |
Nyní bodů do koeficientu
21*
Průměr
5.250*
Nyní bodů do koeficientu
21*
Průměr
5.250*
Nasazení klubů dle žebříčku zemí
Tabulka ukazuje možné nasazení do jednotlivých pohárů v následujících sezónách, nasazení se může měnit dle výsledků země v této sezóně.
|
Umístění v domácích soutěžích - |
Nasazení 20. místo - 28.156 (2027/28) |
Nasazení 19. místo - 27.406* (2028/29) |
|---|---|---|
| Mistr, vítěz ligy | 2. předkolo Ligy mistrů | 2. předkolo Ligy mistrů |
| Vícemistr | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
| Třetí v lize | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
| Vítěz domácího poháru | 1. předkolo Evropské ligy | 1. předkolo Evropské ligy |
Koeficienty podle jednotlivých sezón
Tyto koeficienty jsou rozhodující pro sezónu 2028/29! Koeficienty ze sezón 2021/22 a starší, se již nezapočítávají.
2026-2027
5.250
*
2025-2026
7.031
2024-2025
5.875
2023-2024
5.875
2022-2023
3.375
2021-2022
6.000
Body do národního koeficientu
Kluby, které nejvíce přispěly do národního koeficientu od sezóny 2022/23 do 2026/27
| Tým | Koeficient | |
|---|---|---|
| 1. | 58.50 | |
| 2. | 26.63 | |
| 3. | 15.50 | |
| 4. | 7.00 | |
| 5. | 2.00 |
Tabulka domácí soutěže
1. HNL / 2026-2027
aktualizace 03.11.2026
HNL
| Tým | Z | B | F | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 11 | 23 | R V V P V | |
| 2. | 10 | 22 | V V P V P | |
| 3. | 11 | 18 | P P V R R | |
| 4. | 11 | 17 | P R P R V | |
| 5. | 10 | 17 | P V P V R | |
| 6. | 11 | 13 | R P V P V | |
| 7. | 11 | 13 | V P V R P | |
| 8. | 11 | 11 | R V P P R | |
| 9. | 11 | 10 | V P V R P | |
| 10. | 11 | 7 | R R P V R |
Pohárové zápasy
Všechny pohárové zápasy v probíhající sezóně 2026/27
* může se v průběhu probíhající sezóny měnit.





