Řecko
GRE
Pořadí v žebříčku států
10
Koeficient za poslední pětiletku
46.613
Koeficient za poslední sezónu
6.200*
Před sezónou (2026/27) země ztratila z koeficientu 8.000 bodu. Vylepšit koeficient se budou snažit týmy: AEK Athens, Panathinaikos, Olympiacos FC, OFI Heraklion, PAOK FC.
Tyto týmy přidaly dohromady již 6.200 bodu.
ztráta: 8.000
zisk: 6.200
Země podle koeficientů
1. Anglie
(106.464)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
Kluby přispívající do koeficientu sezóny 2026/27
| Tým | Z | V | R | P | Body do koef. | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
|
5 | 2 | 1 | 2 | 9.5* |
| 2. |
|
8 | 5 | 3 | 0 | 8.5* |
| 3. |
|
5 | 3 | 1 | 1 | 6.5* |
| 4. |
|
5 | 3 | 0 | 2 | 4* |
| 5. |
|
6 | 2 | 1 | 3 | 2.5 |
Nyní bodů do koeficientu
31*
Průměr
6.200*
Nyní bodů do koeficientu
31*
Průměr
6.200*
Nasazení klubů dle žebříčku zemí
Tabulka ukazuje možné nasazení do jednotlivých pohárů v následujících sezónách, nasazení se může měnit dle výsledků země v této sezóně.
|
Umístění v domácích soutěžích - |
Nasazení 11. místo - 48.413 (2027/28) |
Nasazení 10. místo - 46.613* (2028/29) |
|---|---|---|
| Mistr, vítěz ligy | Play-off Ligy mistrů | Liga mistrů - skupinová část |
| Vícemistr | 2. předkolo Ligy mistrů | 2. předkolo Ligy mistrů |
| Třetí v lize | 2. předkolo Evropské ligy | 2. předkolo Evropské ligy |
| Čtvrtý | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
| Vítěz domácího poháru | Play-off Evropské ligy | Play-off Evropské ligy |
Koeficienty podle jednotlivých sezón
Tyto koeficienty jsou rozhodující pro sezónu 2028/29! Koeficienty ze sezón 2021/22 a starší, se již nezapočítávají.
2026-2027
6.200
*
2025-2026
14.200
2024-2025
12.688
2023-2024
11.400
2022-2023
2.125
2021-2022
8.000
Body do národního koeficientu
Kluby, které nejvíce přispěly do národního koeficientu od sezóny 2022/23 do 2026/27
| Tým | Koeficient | |
|---|---|---|
| 1. | 70.75 | |
| 2. | 49.75 | |
| 3. | 48.75 | |
| 4. | 39.00 | |
| 5. | 6.00 | |
| 6. | 4.00 |
Tabulka domácí soutěže
Superleague / 2026-2027
aktualizace 03.11.2026
Super League
| Tým | Z | B | F | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 8 | 21 | V V P V V | |
| 2. | 8 | 19 | V V V V P | |
| 3. | 7 | 17 | V V V R V | |
| 4. | 8 | 16 | V V V R P | |
| 5. | 8 | 15 | P V P V V | |
| 6. | 8 | 13 | V P P R V | |
| 7. | 8 | 11 | V P V V R | |
| 8. | 8 | 10 | P V V P V | |
| 9. | 8 | 9 | P P V R R | |
| 10. | 8 | 9 | P P P P P | |
| 11. | 8 | 6 | R P V R R | |
| 12. | 8 | 3 | R R P P R | |
| 13. | 7 | 2 | P P P R R | |
| 14. | 8 | 0 | P R P P P |
Pohárové zápasy
Všechny pohárové zápasy v probíhající sezóně 2026/27
* může se v průběhu probíhající sezóny měnit.








