Ázerbájdžán
AZE
Pořadí v žebříčku států
24
Koeficient za poslední pětiletku
24.188
Koeficient za poslední sezónu
5.625*
Před sezónou (2026/27) země ztratila z koeficientu 4.375 bodu. Vylepšit koeficient se budou snažit týmy: Sabah FK, Qarabag FK, Zira FK, Neftchi Baku.
Tyto týmy přidaly dohromady již 5.625 bodu.
ztráta: 4.375
zisk: 5.625
Země podle koeficientů
1. Anglie
(106.464)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
Kluby přispívající do koeficientu sezóny 2026/27
| Tým | Z | V | R | P | Body do koef. | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
|
11 | 7 | 0 | 4 | 14* |
| 2. |
|
8 | 4 | 2 | 2 | 5 |
| 3. |
|
4 | 2 | 1 | 1 | 2.5 |
| 4. |
|
2 | 1 | 0 | 1 | 1 |
Nyní bodů do koeficientu
22.5*
Průměr
5.625*
Nyní bodů do koeficientu
22.5*
Průměr
5.625*
Nasazení klubů dle žebříčku zemí
Tabulka ukazuje možné nasazení do jednotlivých pohárů v následujících sezónách, nasazení se může měnit dle výsledků země v této sezóně.
|
Umístění v domácích soutěžích - |
Nasazení 27. místo - 22.938 (2027/28) |
Nasazení 24. místo - 24.188* (2028/29) |
|---|---|---|
| Mistr, vítěz ligy | 1. předkolo Ligy mistrů | 2. předkolo Ligy mistrů |
| Vícemistr | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
| Třetí v lize | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
| Vítěz domácího poháru | 1. předkolo Evropské ligy | 1. předkolo Evropské ligy |
Koeficienty podle jednotlivých sezón
Tyto koeficienty jsou rozhodující pro sezónu 2028/29! Koeficienty ze sezón 2021/22 a starší, se již nezapočítávají.
2026-2027
5.625
*
2025-2026
5.813
2024-2025
2.875
2023-2024
5.875
2022-2023
4.000
2021-2022
4.375
Body do národního koeficientu
Kluby, které nejvíce přispěly do národního koeficientu od sezóny 2022/23 do 2026/27
| Tým | Koeficient | |
|---|---|---|
| 1. | 60.25 | |
| 2. | 20.50 | |
| 3. | 8.50 | |
| 4. | 4.50 | |
| 5. | 1.50 | |
| 6. | 1.00 | |
| 7. | 0.50 |
Tabulka domácí soutěže
Premyer Liqası / 2026-2027
aktualizace 03.11.2026
Premyer Liqasi
| Tým | Z | B | F | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 8 | 20 | R V R V V | |
| 2. | 9 | 18 | R R R V V | |
| 3. | 8 | 18 | R R V V R | |
| 4. | 9 | 15 | R P V V R | |
| 5. | 9 | 15 | V R R P R | |
| 6. | 8 | 14 | V R V R V | |
| 7. | 9 | 13 | P V R V R | |
| 8. | 9 | 10 | V V P P P | |
| 9. | 8 | 8 | P V V R R | |
| 10. | 9 | 7 | V P P P P | |
| 11. | 9 | 3 | P P P P P | |
| 12. | 9 | 2 | P P P P R |
Pohárové zápasy
Všechny pohárové zápasy v probíhající sezóně 2026/27
* může se v průběhu probíhající sezóny měnit.





