Nizozemsko
NED
Pořadí v žebříčku států
8
Koeficient za poslední pětiletku
55.396
Koeficient za poslední sezónu
6.667*
Před sezónou (2026/27) země ztratila z koeficientu 19.200 bodu. Vylepšit koeficient se budou snažit týmy: PSV Eindhoven, Feyenoord Rotterdam, AFC Ajax, FC Twente, NEC Nijmegen, AZ Alkmaar.
Tyto týmy přidaly dohromady již 6.667 bodu.
ztráta: 19.200
zisk: 6.667
Země podle koeficientů
1. Anglie
(106.464)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
Kluby přispívající do koeficientu sezóny 2026/27
| Tým | Z | V | R | P | Body do koef. | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
|
3 | 1 | 1 | 1 | 9* |
| 2. |
|
3 | 1 | 0 | 2 | 8* |
| 3. |
|
8 | 6 | 1 | 1 | 7.5* |
| 4. |
|
8 | 4 | 2 | 2 | 7* |
| 5. |
|
7 | 2 | 2 | 3 | 4.5* |
| 6. |
|
3 | 2 | 0 | 1 | 4* |
Nyní bodů do koeficientu
40*
Průměr
6.667*
Nyní bodů do koeficientu
40*
Průměr
6.667*
Nasazení klubů dle žebříčku zemí
Tabulka ukazuje možné nasazení do jednotlivých pohárů v následujících sezónách, nasazení se může měnit dle výsledků země v této sezóně.
|
Umístění v domácích soutěžích - |
Nasazení 7. místo - 67.929 (2027/28) |
Nasazení 8. místo - 55.396* (2028/29) |
|---|---|---|
| Mistr, vítěz ligy | Liga mistrů - skupinová část | Liga mistrů - skupinová část |
| Vícemistr | 3. předkolo Ligy mistrů | 3. předkolo Ligy mistrů |
| Třetí v lize | 2. předkolo Evropské ligy | 2. předkolo Evropské ligy |
| Čtvrtý | 2. předkolo Konferenční ligy | 2. předkolo Konferenční ligy |
| Vítěz domácího poháru | Evropská liga - skupinová část | Play-off Evropské ligy |
Koeficienty podle jednotlivých sezón
Tyto koeficienty jsou rozhodující pro sezónu 2028/29! Koeficienty ze sezón 2021/22 a starší, se již nezapočítávají.
2026-2027
6.667
*
2025-2026
9.979
2024-2025
15.250
2023-2024
10.000
2022-2023
13.500
2021-2022
19.200
Body do národního koeficientu
Kluby, které nejvíce přispěly do národního koeficientu od sezóny 2022/23 do 2026/27
| Tým | Koeficient | |
|---|---|---|
| 1. | 79.75 | |
| 2. | 71.88 | |
| 3. | 61.00 | |
| 4. | 55.75 | |
| 5. | 24.00 | |
| 6. | 6.50 | |
| 7. | 5.50 | |
| 8. | 4.50 |
Tabulka domácí soutěže
Eredivisie / 2026-2027
aktualizace 03.11.2026
Eredivisie
| Tým | Z | B | F | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 10 | 24 | R V V V V | |
| 2. | 10 | 21 | V V R R V | |
| 3. | 10 | 20 | R P V P V | |
| 4. | 10 | 20 | V P R V V | |
| 5. | 10 | 20 | P R P V R | |
| 6. | 10 | 18 | V R R V P | |
| 7. | 10 | 15 | V V P V R | |
| 8. | 10 | 15 | R P V V R | |
| 9. | 10 | 14 | V P R R R | |
| 10. | 10 | 12 | V R V R V | |
| 11. | 10 | 12 | R V V P V | |
| 12. | 10 | 11 | R R R R P | |
| 13. | 10 | 11 | P P P R P | |
| 14. | 10 | 9 | P V R P P | |
| 15. | 10 | 8 | R V P P P | |
| 16. | 10 | 6 | P P R P R | |
| 17. | 10 | 6 | P V R R P | |
| 18. | 10 | 2 | P P P P P |
Pohárové zápasy
Všechny pohárové zápasy v probíhající sezóně 2026/27
* může se v průběhu probíhající sezóny měnit.










