Španělsko
ESP
Pořadí v žebříčku států
3
Koeficient za poslední pětiletku
85.871
Koeficient za poslední sezónu
7.250*
Před sezónou (2026/27) země ztratila z koeficientu 18.429 bodu. Vylepšit koeficient se budou snažit týmy: Real Betis, Real Madrid, Barcelona, Atlético Madrid, Villarreal, Real Sociedad, Celta de Vigo, Getafe.
Tyto týmy přidaly dohromady již 7.250 bodu.
ztráta: 18.429
zisk: 7.250
Země podle koeficientů
1. Anglie
(106.464)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
2. Itálie (90.732)
3. Španělsko (85.871)
4. Německo (83.976)
5. Francie (71.012)
6. Portugalsko (67.350)
7. Belgie (62.450)
8. Nizozemsko (55.396)
9. Turecko (52.275)
10. Řecko (46.613)
11. Polsko (45.725)
12. Česko (45.725)
13. Norsko (40.213)
14. Dánsko (40.056)
15. Kypr (35.444)
16. Švýcarsko (31.200)
17. Rakousko (29.250)
18. Maďarsko (28.813)
19. Chorvatsko (27.406)
20. Švédsko (26.500)
21. Skotsko (26.450)
22. Rumunsko (25.625)
23. Ukrajina (24.838)
24. Ázerbájdžán (24.188)
25. Izrael (24.125)
26. Slovinsko (23.094)
27. Slovensko (22.375)
28. Bulharsko (21.563)
29. Srbsko (18.500)
30. Rusko (17.332)
31. Island (17.021)
32. Irsko (16.344)
33. Arménie (15.813)
34. Bosna (14.469)
35. Lotyšsko (14.375)
36. Kosovo (14.031)
37. Finsko (13.625)
38. Kazachstán (12.625)
39. Lichtenštejnsko (11.000)
40. Moldavsko (10.250)
41. Faery (9.875)
42. Albánie (9.500)
43. Makedonie (8.969)
44. Bělorusko (8.708)
45. Litva (8.125)
46. Andorra (7.834)
47. Malta (7.625)
48. Gibraltar (7.208)
49. Estonsko (7.042)
50. Gruzie (6.750)
51. Severní Irsko (6.625)
52. Lucembursko (6.250)
53. Černá Hora (5.833)
54. Wales (4.500)
55. San Marino (2.999)
Kluby přispívající do koeficientu sezóny 2026/27
| Tým | Z | V | R | P | Body do koef. | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. |
|
3 | 3 | 0 | 0 | 12* |
| 2. |
|
3 | 3 | 0 | 0 | 12* |
| 3. |
|
3 | 2 | 0 | 1 | 10* |
| 4. |
|
3 | 1 | 1 | 1 | 9* |
| 5. |
|
3 | 1 | 0 | 2 | 8* |
| 6. |
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3* |
| 7. |
|
3 | 1 | 0 | 2 | 2* |
| 8. |
|
4 | 1 | 1 | 2 | 2* |
Nyní bodů do koeficientu
58*
Průměr
7.250*
Nyní bodů do koeficientu
58*
Průměr
7.250*
Nasazení klubů dle žebříčku zemí
Tabulka ukazuje možné nasazení do jednotlivých pohárů v následujících sezónách, nasazení se může měnit dle výsledků země v této sezóně.
|
Umístění v domácích soutěžích - |
Nasazení 3. místo - 97.050 (2027/28) |
Nasazení 3. místo - 85.871* (2028/29) |
|---|---|---|
| Mistr, vítěz ligy | Liga mistrů - skupinová část | Liga mistrů - skupinová část |
| Vícemistr | Liga mistrů - skupinová část | Liga mistrů - skupinová část |
| Třetí v lize | Liga mistrů - skupinová část | Liga mistrů - skupinová část |
| Čtvrtý | Liga mistrů - skupinová část | Liga mistrů - skupinová část |
| Pátý | Evropská liga - skupinová část | Evropská liga - skupinová část |
| Šestý | Play-off Konferenční ligy | Play-off Konferenční ligy |
| Vítěz domácího poháru | Evropská liga - skupinová část | Evropská liga - skupinová část |
Koeficienty podle jednotlivých sezón
Tyto koeficienty jsou rozhodující pro sezónu 2028/29! Koeficienty ze sezón 2021/22 a starší, se již nezapočítávají.
2026-2027
7.250
*
2025-2026
22.094
2024-2025
23.893
2023-2024
16.063
2022-2023
16.571
2021-2022
18.429
Body do národního koeficientu
Kluby, které nejvíce přispěly do národního koeficientu od sezóny 2022/23 do 2026/27
| Tým | Koeficient | |
|---|---|---|
| 1. | 134.50 | |
| 2. | 109.25 | |
| 3. | 97.75 | |
| 4. | 80.50 | |
| 5. | 55.00 | |
| 6. | 45.00 | |
| 7. | 38.75 | |
| 8. | 29.00 | |
| 9. | 24.00 | |
| 10. | 22.25 | |
| 11. | 8.00 | |
| 12. | 2.00 | |
| 13. | 0.50 |
Tabulka domácí soutěže
Primera División / 2026-2027
aktualizace 03.11.2026
Primera División
| Tým | Z | B | F | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 10 | 27 | P V V V V | |
| 2. | 10 | 25 | V V V V V | |
| 3. | 10 | 24 | V V V P V | |
| 4. | 10 | 20 | R P V R V | |
| 5. | 10 | 19 | V V V V P | |
| 6. | 10 | 17 | V P R P V | |
| 7. | 10 | 12 | R P P R P | |
| 8. | 9 | 12 | V P R R | |
| 9. | 10 | 12 | R V R V R | |
| 10. | 10 | 12 | V R P V V | |
| 11. | 10 | 11 | P R P R P | |
| 12. | 10 | 11 | P V P R P | |
| 13. | 10 | 11 | V P R P P | |
| 14. | 10 | 10 | P V R R P | |
| 15. | 10 | 10 | V R R V P | |
| 16. | 9 | 9 | P R R V | |
| 17. | 10 | 9 | P R P V P | |
| 18. | 10 | 8 | P P R P P | |
| 19. | 10 | 6 | P R R P V | |
| 20. | 10 | 5 | R P R P P |
Pohárové zápasy
Všechny pohárové zápasy v probíhající sezóně 2026/27
* může se v průběhu probíhající sezóny měnit.








